Przemysł

Zadzwoń do nas

Potrzebujesz pomocy w dobraniu odpowiedniej myjki? Chętnie pomożemy:

513 179 616

Kąpiel w myjce ultradźwiękowej w roztworze wodnym z płynem przeznaczonym do konkretnego zastosowania całkowicie usuwa szeroką gamę zanieczyszczeń, dodatkowo jest bardzo precyzyjne, bez ryzyka uszkodzeń czyszczonych elementów i trwa znacznie krócej niż ręczne szorowanie. 

Dlatego ultradźwiękowe oczyszczanie jest efektywnym i ekonomicznym rozwiązaniem w wielu branżach produkcji przemysłowej, gdzie zachodzi konieczność częstego i bardzo dokładnego mycia części maszyn i urządzeń technicznych!

Myjki ultradźwiękowe znajdują zastosowanie:

  • Przy oczyszczaniu obrabianych przedmiotów po jednym etapie procesu produkcji a przed kolejnym- np. części są skrawane maszyną do skrawania a potem idą do lakierowania, ale nie mogą być skierowane do niego zabrudzone opiłkami, smarem itp. więc trzeba je dokładnie oczyścić. Jeśli jeszcze do tego jest sporo elementów do wyczyszczenia w krótkim czasie i mają złożony kształt to ręczne, precyzyjne szorowanie zajmie dużo czasu, jak również przy „złożonej geometrii” części maszyn i urządzeń są miejsca których się nie doczyści inaczej niż wkładając do kąpieli ultradźwiękowej
  • W oczyszczaniu filtrów w maszynach, które zapychają się w pracy olejami, smarami, opiłkami, pyłem. Nowy filtr bywa drogi a ultradźwiękowa kąpiel pozwala ponownie wykorzystać używany filtr usuwając z niego zanieczyszczenia
  • Dysze, natryski, końcówki rozmaitych urządzeń zapychają się tym co natryskują – zamiast wciąż wymieniać dysze i końcówki można ich wnętrze przeczyścić w myjce ultradźwiękowej. 
  • W przemysł farmaceutycznym przy oczyszczaniu stempli do tabletkarek idealnie sprawdza się myjka ultradźwiękowa z specjalnymi akcesoriami.
  • W przemyśle drzewnym przy usuwanie trocin, smarów, żywicy i itp. z pił i łańcuchów. Również przy myciu ostrzy do korowarek.
  • Przy czyszczeniu form do odlewów, form wtryskowych i samych odlewów z zanieczyszczeń powstałych w procesie odlewania, eliminując konieczność demontażu form.
  • Sprawdza się przy oczyszczaniu, odtłuszczaniu, usuwaniu rdzy z powierzchni metalowych i detali przed malowaniem proszkowym i nakładaniem powłok galwanicznych.
  • Przy oczyszczaniu podzespołów kompletnych precyzyjnych mechanizmów bez konieczności demontażu i bez ryzyka uszkodzeń i zarysowań
  • Ultradźwięki można zastosować do mycia przyrządów i narzędzi pomiarowych.
  • Do czyszczenia podzespołów samochodowych tj. głowic, gaźników, aparatury wtryskowej,  również form wulkanizacyjnych, turbosprężarek, układów EGR itp.