Poligrafia

Zadzwoń do nas

Doradzimy w doborze myjki i chemii czyszczącej

(+48) 513 179 616

ULTRADŹWIĘKOWE CZYSZCZENIE WAŁKÓW RASTROWYCH- ANILOKSÓW

Aniloks czyli wałek rastrowy to serce maszyny drukarskiej.

To on jest odpowiedzialny za dostarczanie ściśle określonej ilości farby na matrycę drukarską.

Skuteczna procedura czyszczenia aniloksów powinna być priorytetem w każdej drukarni, wdrożenie jej zapewnia dłuższą eksploatację wałków rastrowych i lepsze przenoszenie przez nie farby.

Do skutecznego oczyszczania aniloksów polecamy zastosowanie fal ultradźwiękowych w połączeniu ze specjalnym roztworem czyszczącym.

Fale ultradźwiękowe powodują proces kawitacji- w roztworze woda + koncentrat czyszczący tworzą się pęcherzyki gazu, które implodując w kontakcie z powierzchnią wałka odrywają, rozpuszczają i usuwają  zanieczyszczenia w cylindrach rastrowych.

Kąpiel w myjce ultradźwiękowej to proces znacznie szybszy niż inne tradycyjne metody czyszczenia.

Ultradźwięki są bardzo skuteczne i dokładne przy oczyszczaniu aniloksów z wszelkich farb fleksograficznych, ich działanie nie niesie ryzyka najmniejszych uszkodzeń.

Myjka ultradźwiękowa jest prosta w obsłudze, a proces czyszczenia w pełni zautomatyzowany.

Wybór metody ultradźwiękowej przy czyszczeniu aniloksów jest optymalny biorąc pod uwagę skuteczność, dokładność czyszczenia, koszty i oszczędność czasu.

Kąpiel w myjce ultradźwiękowej jest łagodna, głęboka, zużywa się o wiele mniej wody i chemii czyszczącej niż w przypadku tradycyjnego ręcznego czyszczenia szczotką, a nawet. Jest również bardziej efektywna od czyszczenia laserowego

Dodatkowo myjka ultradźwiękowa jest prosta w instalacji i w pełni bezpieczna dla użytkownika!

Emmi - 800 HC

Do czyszczenia wałków aniloksowych polecamy model myjki Emmi 800 HC: