Laboratorium

Zadzwoń

Potrzebujesz pomocy przy doborze myjki i akcesoriów – skontaktuj się z nami:

513 179 616

Zastosowania myjek ultradźwiękowych w laboratorium

Myjki ultradźwiękowe w laboratoriach analitycznych, badawczych i rozwojowych są niezastąpionymi urządzeniami o szerokich możliwościach.

W myjce ultradźwiękowej można szybko, sprawnie i dokładnie czyścić skomplikowane i delikatne naczynia laboratoryjne i instrumenty,  Ultradźwięki mają zdolność rozpuszczania, dyspergowania i emulgowania próbek, a także szybkiego odgazowywania rozpuszczalników. egestas a, condimen in ante.

Myjka ultradźwiękowa w laboratorium

Laboratoria farmaceutyczne mogą stosować duże wanny ultradźwiękowe do czyszczenia części ze stali nierdzewnej, kąpiel ultradźwiękowa wraz ze specjalistycznym koncentratem jest bardzo skuteczna w usuwaniu pozostałości chemicznych ze złożonych części ze szczelinami, małymi otworami i delikatnymi połączeniami.

Oprócz procedury  czyszczenia kąpiele ultradźwiękowe są wykorzystywane przez laboratoria chemiczne i farmaceutyczne do odgazowywania rozpuszczalników i przygotowywania próbek.
Ultradźwięki szybko odgazowują rozpuszczalniki HPLC. Aglomerowane próbki są rozpraszane, a trudne do rozpuszczenia próbki są rozcieńczane połączeniami.

Ultradźwiękowe czyszczenie jest coraz bardziej popularne wśród laboratoriów na całym świecie,
Dzięki niemu można usuwać chemikalia, kurz, zapieczony tłuszcz, brud, olej, pigmenty, odciski palców i inne typowe zanieczyszczenia  ze sprzętu laboratoryjnego bez ryzyka najmniejszych uszkodzeń, przez co rutynowy sprzęt laboratoryjny taki jak soczewki, przybory laboratoryjne, szklane i plastikowe naczynia itp. zyskuje na trwałości.