Elektronika

Zadzwoń do nas:

Pomożemy w dobraniu odpowiedniej myjki i płynu dla Twoich potrzeb

513 179 616

Ultradźwiękowe czyszczenie płyt PCB

Każdy serwis komputerów, telefonów czy dowolnej elektroniki jeśli musi wymienić jakiś element na płytce PCB, po przylutowując nowy, musi usunąć resztki topnika. Pozostałości topnika to „zło konieczne” w przypadku płytek drukowanych (PCB).
Topnik jest konieczny by zapewnić prawidłowe wiązanie lutowia z miedzianymi polami na płytce drukowanej. Niestety może być bardzo trudny do usunięcia po zakończeniu procesu lutowania.
Ultradźwiękowa kąpiel z dodatkiem koncentratu jest jedną z najlepszych metod usuwania topnika, może być również stosowana do zmywania pasty lutowniczej, odcisków palców, tuszów do znakowania i innych zanieczyszczeń z wielu wrażliwych elementów elektronicznych.

ultradźwiękowe czyszczenie płyt pcb

Kąpiel ultradźwiękowa wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do tworzenia mikroskopijnych pęcherzyków w cieczy.
Te pęcherzyki delikatnie poruszają się po powierzchni płytki PCB i pomagają poluzować, a zaraz po tym usunąć zanieczyszczenia. Ponieważ płytka PCB jest całkowicie zanurzona w wannie ultradźwiękowej z roztworem czyszczącym, fale ultradźwiękowe docierają do każdej, nawet najbardziej niedostępnej i krętej szczeliny.
Dodatkowo czyszczenie ultradźwiękowe jest szybkie, myjka nie zajmuje dużo miejsca i jest dzięki temu opłacalna ekonomicznie.

Lorem has been the ndustry standard dummy text ever since the 1500s, when unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Jak czyścić płytkę PCB w myjce?

Należy wybrać myjkę posiadającą tryb odgazowania (Degass) oraz odpowiedni koncentrat czyszczący. Warto również zaopatrzyć się w wodę zdejonizowaną.

Instrukcję czyszczenia krok po kroku zamieściliśmy w naszym sklepie Ultradźwięki.com.pl.

Płyn do czyszczenia płytek PCB

Polecamy do płyt PCB

Koncentrat EM 303 skutecznie usuwa resztki topnika nie uszkadzając delikatnych elementów.