DOBÓR KONCENTRATÓW CZYSZCZĄCYCH DO MYCIA ULTRADŹWIĘKOWEGO

DOBÓR ODPOWIEDNIEGO KONCENTRATU DO RODZAJU CZYSZCZONEGO MATERIAŁU TO BARDZO WAŻNY ELEMENT ULTRADŹWIĘKOWEGO CZYSZCZENIA 


Czyszczenie ultradźwiękowe daje optymalne rezultaty,  gdy zastosujemy połączenie fal ultradźwiękowych oraz odpowiednio dobranego środka czyszczącego.
Koncentrat czyszczący jest rozcieńczany w zalecanych proporcjach w wodzie, którą napełniamy zbiornik myjki i dzięki zastosowanemu roztworowi efektywnie wspierany jest proces ultradźwiękowego „uderzenia” we wszelkie zabrudzenia czyszczonego przedmiotu


Myjki ultradźwiękowe mają tak wiele zastosowań, że niemożliwe jest stosowanie jednego uniwersalnego środka czyszczącego do każdego czyszczenia.
Koncentraty stosowane w myjkach ultradźwiękowych mają skład dobrany specjalnie do usuwania sprecyzowanego typu zanieczyszczeń, jak również wskazany jest określony rodzaj materiału na którym zadziałają skutecznie i dokładnie.

Zastosowanie nieodpowiednich środków czyszczących może sprawić, że czyszczenie nie będzie skuteczne a w skrajnym przypadku doprowadzić do uszkodzenia materiału czyszczonego
(częstym przykładem jest np. odbarwianie metali lekkich po próbie mycia ich w chemii wskazanej do czyszczenia stali).


Dobór koncentratu czyszczącego do myjki ultradźwiękowej

Aby ułatwić orientację w dostępnych środkach chemicznych i wybór najodpowiedniejszego z nich, przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie w formie tabeli najczęściej spotykanych materiałów oraz rodzajów zabrudzeń.
Pozwoli to na łatwe odnalezienie właściwego płynu czyszczącego:
TABELA DOBORU PŁYNÓW CZYSZCZĄCYCH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *